Wspaniałych wakacji ciąg dalszy – sierpień 2023

1 sierpnia nasz Dom odwiedzili uczestnicy Klubów Seniora w Pruchnej i Strumieniu. Był to idealny czas do poznania się przy grillu i wspólnej zabawy. Chłopcy bardzo zaangażowali się w przygotowania i przebieg wydarzenia. Robili sałatki, pomagali nakrywać do stołu, zapraszali do zobaczenia Domu i ich mieszkań, a DJ Sebastian zachęcał do tańca.

Zabawy ogólnorozwojowe dla chłopaków z głębszą niepełnosprawnością. Poprzez zabawę nie tylko stymulowane są wszystkie zmysły chłopaków, ale również można zaobserwować u nich poprawę nastroju. Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszkom – Paniom Agnieszce, Ani i Marcie za cały cykl wakacyjnych zajęć dla chłopaków z głębszą niepełnosprawnością. Ostatnie z zajęć chłopaki uczcili domowym ciastem. To był dla nich i ich rozwoju bardzo wartościowy czas. DZIĘKUJEMY!

Niedawno w mieszkaniu nr 3 odbyło się przyjęcie urodzinowe. Solenizanci zaprosili swoich Kolegów i Panie na pyszny poczęstunek. Spełniło się również marzenie o spotkaniu z Panem Policjantem, a Michał z radością przymierzał policyjną czapkę. Takie urodziny pamięta się naprawdę długo. 100 lat chłopaki!

Kolejną atrakcją naszych wakacji był wyjazd do Skoczowa, gdzie zmierzyliśmy się z grą w kręgle, a następnie zażywaliśmy relaksu na pływalni.

Za nami ostatni już „Letni Koncert Popołudniowy” w Strumieniu. Podczas koncertu zespołu Stonehenge – oficjalny profil zespołu folk   mogliśmy usłyszeć na żywo irlandzką muzykę, której towarzyszył również taniec. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu – emgok  już czekamy na wasze kolejne świetne wydarzenia.

Nocne seanse filmowe, to atrakcja, na którą chłopaki zawsze czekają. Już sporo wcześniej przychodzą z propozycjami filmów do obejrzenia i z zapytaniami czy będą jakieś przekąski 😉 Czasami naprawdę niewiele potrzeba, żeby świetnie spędzić razem czas.

Niektórzy mówią, że wszędzie nas pełno I TO PRAWDA!

Tym razem odwiedziliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie, by wspólnie piec gofry. To był przemiło i pysznie spędzony czas. Dziękujemy 😀

2 sierpnia ulicami Strumienia przejechał 80 Tour de Pologne. Chłopaki licznie dopingowali kolarzy. Dołączamy filmik z przejazdu, który przygotował nasz Denis.

Moc uśmiechów uwieczniona podczas naszych spacerów i innych aktywności…

Kiedy warunki atmosferyczne na to pozwalają, chętnie bierzemy udział w zabawach ruchowych na zewnątrz. Gramy w piłkę, w dwa ognie, ćwiczymy na siłowni, a najmłodsi skaczą na trampolinach. Deszcz nam jednak nie straszny, bo ćwiczyć możemy również w budynku, a Panie terapeutki zawsze coś ciekawego dla nas wymyślą.

Nie pierwszy raz odwiedziliśmy Ogrody Kapias w Goczałkowicach. Zawsze chętnie wracamy do miejsc, w których czujemy się dobrze i możemy się zrelaksować.

Gdy za oknem deszcz nasze czwartkowe zabawy taneczne przenosimy do środka. Tradycyjne zabawy w krzesełka czy taniec z balonami nigdy się nam nie nudzą.

Nasz wyjazd do kina na film „Lessie – nowe przygody”. Chłopcy wrócili bardzo zadowoleni, a film wpasował się w gusta każdego.

Poza imprezami integracyjnymi dla wszystkich domowników, odbywają się również bardziej kameralne wydarzenia. Wakacyjny czas i grill dla chłopaków z mieszkań 4a i 4b sprzyjały zacieśnianiu relacji z kolegami. Chłopcy wraz z Paniami upiekli na tę okazje ciasto, wspólnie grillowali kiełbaski, a towarzyszyła im muzyka, którą sami wybrali.

Jarek, Dawid i ich opiekun prawny Pani Grażyna zostali zaproszeni przez Panią Alinę z rodziną na kilkudniowy pobyt w okolicach Żywca. Chłopcy spędzili ten czas bardzo aktywnie m.in. wybrali się na Górę Żar i do wioski smerfów. Jak widać uśmiech nie schodził w ich twarzy. W imieniu chłopaków dziękujemy za zaproszenie i poświęcony czas.

Kacper i Adrian wzięli udział w uroczystości ślubnej swojej prawnej opiekunki Pani Asi. Chłopcy wraz z delegacją pracowników zostali również zaproszeni na przyjęcie weselne, gdzie świetnie się bawili. W imieniu chłopaków dziękujemy nowożeńcom za zaproszenie i życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia.

Wspólne gotowanie i pieczenie były stałym elementem naszych wakacji. Chłopcy z pomocą Pań robili pizze, ciasteczka, ciasta, placki z cukinii, gofry, shake’y i wiele innych.

15 sierpnia wybraliśmy się na Stadion Miejski w Bielsku-Białej, gdzie mieliśmy przyjemność kibicować zawodnikom reprezentacji Diecezji Bielsko-Żywieckiej „Bosko Cup”, którzy zwyciężyli z Akademią Piłkarską Ruchu Chorzów. Mecz został zorganizowany z okazji 15. rocznicy powstania turnieju Bosko Cup, w przededniu 208. urodzin św. Jana Bosko. Dziękujemy Pani Aldonie za zorganizowanie dla nas wejściówek, a zawodnikom za wspaniałe piłkarskie emocje.

Zabawy czwartkowe to nie tylko wspólne tańce, ale i inne atrakcje. Tym razem były to konkurencje pomiędzy mieszkaniami, konkurs na malowany kredą obrazek z wakacji i zabawa z bańkami mydlanymi.

Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

Powoli zaczyna się to stawać tradycją, że w wakacje Pani Ela zaprasza chłopaków do swojego przydomowego ogrodu na grilla. Tym razem poza chłopakami z mieszkania pierwszego, wzięli w nim udział również uczestnicy zajęć usamodzielniających realizowanych w ramach projektu „Opracowanie i pilotażowe wdrożenie mechanizmów i planów deinstytucjonalizacji usług społecznych”.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Matejczykowi – właścicielowi lodziarni „Przez lody do serca” w Piekarach Śląskich za sfinansowanie dla chłopaków wspaniałej wycieczki. Dzięki Panu Andrzejowi odwiedziliśmy Zoo w Ostrawie. Był to dzień pełen radości i wspaniałych wrażeń, które na długo zapadną w ich pamięci.

Prace przy budowie nowej bramy idą pełną parą, a wszystko to dzięki zaangażowaniu grupy ergoterapeutycznej oraz nadzorującego przedsięwzięcie Pana Mariana.

Igor – nasz najmłodszy domownik jest z nami niespełna 4 miesiące. Obserwowanie tego, jak poznaje świat, jak się rozwija i robi postępy, jest dla nas największą radością i powodem do dumy ❤️🥰😍Chyba nie ma na świecie osoby, której ta kruszynka nie skradłaby serca ❤️❤️❤️

Z pomocą Pani Justyny spełniło się marzenie Jakuba, Bartka i Grzegorza. 19 sierpnia wybrali się Oni do Krakowa, gdzie na Tauron Arenie odbywały się mecze siatkówki w ramach XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Chłopcy kibicowali najpierw podczas meczu Słowenia – Włochy, a następnie biało-czerwonym w meczu Polska – Francja (wygrana Polski 3:1). Poczuć tą niezwykłą, sportową atmosferę, to było coś naprawdę wspaniałego.

Już kolejny raz warunki pogodowe pokrzyżowały nam plany nocowania w namiotach, ale to nie znaczy, że wieczór został niewykorzystany. Wraz z Paniami terapeutkami zrobiliśmy wieczorne podchody. Dwie przeciwne drużyny przygotowały dla siebie ukryte w balonach zadania oraz wskazówki jak je znaleźć. Z kolei nocą postawiliśmy na kolejny maraton filmowy. To był bardzo emocjonujący dzień.

W sierpniu odwiedził nas Ks. Andreas ze Szwajcarii. Odwiedziny związane są z jeszcze większym zacieśnieniem współpracy z Polską Misją Katolicką w Szwajcarii. Nasz Gość poznał chłopaków i pracowników naszego Domu, a chłopcy przywitali go z dużym entuzjazmem. To była bardzo owocna wizyta.

Przyjęcie z okazji urodzin Sebastiana, Kamila, Kacpra, Igora i Krzysztofa. Solenizantom życzymy spełnienia marzeń, dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa

24 sierpnia po raz kolejny wzięliśmy udział w rajdzie „Rowerem po zdrowie”. Wspólnie z Panią Dyrektor Anną Sławińską pokonaliśmy 23km. Pokonanie tej trasy dało dam dużo radości i satysfakcji. Cieszymy się również z kolejnej możliwości spotkania z Ministrem Stanisławem Szwedem, Panią Burmistrz Anną Grygierek oraz z uczestniczącymi w rajdzie Medalistami Olimpijskimi Panem Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem.

Końcem sierpnia gościła u nas Pani Izabel – Szwajcarka związana z Polską Misją Katolicką. Pani Izabel koordynuje zespołem, który w ścisłej współpracy z naszą Fundacją „Zostań Aniołem” będzie udzielał różnego rodzaju wsparcia, na rzecz chłopaków, w związku z czym bardzo chciała nas poznać osobiście. Niezaprzeczalnie chłopcy skradli jej serce i z wzajemnością. Jesteśmy pewni, że ta współpraca będzie baaardzo owocna. Dziękujemy Pani Izabel za wizytę i poświęcony czas, a siostrze Leokadii za podjęcie się roli tłumacza.

Z wizytą w szkółce roślin Roślinki Alinki i strumieński krajobraz po dożynkach. Ahh… „Wsi spokojna, wsi wesoła…”

31 sierpnia chłopaków odwiedzili uczestnicy Klubów Seniora w Bąkowie i Drogomyślu.

Powrót do góry