VII Dzień Wdzięczności „Każdy Ma Swojego Anioła” oraz Bardzo Kulturalny Dzień Dziecka 2024

25 maja zaprosiliśmy Przyjaciół naszego Domu na VII Dzień Wdzięczności „Każdy ma swojego anioła” połączony z obchodami Bardzo Kulturalnego Dnia Dziecka.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszej kaplicy, którą celebrowali ks. Maciej Dunat oraz ks. Prałat Oskar Kuśka. Oprawę muzyczną przygotował nasz wolontariusz Tomasz Gruszka, za co serdecznie dziękujemy.

Następnie w Parku Miejskim odbyła się część oficjalna i artystyczna. Obchody otworzyła Dyrektor naszego Domu Anna Sławińska oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Ważnym punktem programu było przedstawienie grupy teatralnej „Figlarne Aniołki” pt. „Natłok Myśli”. Scenariusz do przedstawienia napisała Marzena Iskrzycka, za reżyserię odpowiadała Justyna Drałus. W przedstawienie jako aktorzy zaangażowani byli nie tylko chłopcy, ale i pracownicy, a jedną z głównych ról zagrała Agata Folęga. Chcemy również zwrócić uwagę na scenografię i tą robiącą wrażenie kulę ziemską, którą wykonały Arleta Szymala, Elżbieta Kurcius i Dorota Murzyn-Czyż.

Motywem przewodnim naszych imprez jest hasło „każdy ma swojego anioła” i takich aniołów widzimy w Was – naszych Przyjaciołach. Jako symbol naszej wdzięczności wręczyliśmy Gościom – Anioły Wdzięczności, które przygotowano w ramach terapii zajęciowej.

Po części oficjalnej Gości zaprosiliśmy na poczęstunek, a dla najmłodszych odbyły się liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotowane przez MGOK Strumień. W przebieg pikniku zaangażowali się również nasi Goście. Odwiedziła nas grupa motocyklistów zorganizowanych przez Radosława Palacza, a Aleksandra Martynek zorganizowała punkt z zajęciami plastycznymi.

W trakcie pikniku odbywały się również seanse filmowe.

Podsumowując był to dzień pełen emocji, radości, atrakcji i uśmiechów. Dziękujemy wszystkim obecnym za to, że byliście z nami w tym wyjątkowym dniu.

Autorami zdjęć są Adam Kuśka i Tomasz Donocik

Jeden komentarz do “VII Dzień Wdzięczności „Każdy Ma Swojego Anioła” oraz Bardzo Kulturalny Dzień Dziecka 2024

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powrót do góry