Nasz Dom

Grafika przedstawia plakat o tytule „nasz dom” 
Treść plakatu: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu założony został 2 maja 1955 r. Jego założycielem oraz organem prowadzącym jest Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame Prowincja Polska z siedzibą w Opolu.
DPS w Strumieniu to placówka pobytu całodobowego dla 73 chłopców z niepełnosprawnością intelektualną wraz z rożnego rodzaju sprzężeniami. Dom przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 30 roku życia. W wyjątkowych sytuacjach, takich jak mała zdolność adaptacji do nowego otoczenia, dopuszcza się pobyt osób, które ukończyły 30 rok życia.
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame położony jest na terenie województwa śląskiego, w powiecie cieszyńskim, w gminie Strumień. Ma zasięg ponadlokalny i służy dzieciom wymagającym opieki,  edukacji i rehabilitacji.

Działalność Domu można wesprzeć za pośrednictwem Fundacji „Zostań Aniołem”
W tytule przelewu wpisując:
„Darowizna”
Nazwa Banku
ING Bank Śląski Odział Cieszyn
Numer Konta
76 1050 1070 1000 0090 8088 6253

Zdjęcie panoramiczne przedstawiające widok ogrodu i sadu. Za zielonym trawnikiem, krzewami i drzewami widać budynek dpsu. Lewe skrzydło budynku ma dwa piętra, a prawe skrzydło cztery piętra.

Zdjęcie przedstawia budynek dpsu od strony ogrodu. Przed budynkiem widoczny jest skalniak oraz znajdujący się na nim mały drewniany młyn. Na zdjęciu znajdują się również drzewa, krzewy oraz ławka.

Zdjęcie panoramiczne przedstawiające wnętrze kuchenki terapeutycznej. Na zdjęciu można zobaczyć ściany w kolorze żółtym, beżowe szafki, mikrofalówkę, lodówkę, półkę z książkami kucharskimi, piec z piekarnikiem, długi stół i krzesła oraz wiszące na ścianach zdjęcia z zajęć kulinarnych. Całości dopełniają kwiaty doniczkowe ustawione na dwóch oknach oraz kolorowe zasłonki.

Zdjęcie przedstawia wnękę przy windzie udekorowaną rękodziełem. Znajduje się tam m.i.n odmalowane na biało stare krzesło, wiszące dekoracje (ramki, serca, kwiaty), stojące na szafce prace (domki z kartonu, makiety) oraz donica z fragmentem brzozy udekorowana budką dla ptaków i sztucznymi kwiatami

zdjęcie przedstawia boisko do gry w piłkę nożną. Oprócz dwóch bramek widać również kosz, siłownię, trampolinę oraz trzy huśtawki ogrodowe

zdjęcie przedstawia fragment ogrodu z trampoliną, huśtawkami ogrodowymi oraz huśtawkami dla dzieci.

zdjęcie przedstawia fragment ogrodu, w którym znajduje się drewniana altanka oraz plac zabaw (zjeżdżalnia, drabinki, huśtawki, trampoliny, domek zabaw, ławeczki)

Zdjęcie przedstawia plac zabaw.

Powrót do góry