Nasze niezapomniane wakacje – lipiec 2023

2 lipca uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym w Landeku. Podczas wydarzenia grupa teatralna „Figlarne Aniołki” w skład której wchodzą chłopaki i pracownicy naszego domu zaprezentowała przedstawienie o trzech świnkach.
Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

2 lipca uczestniczyliśmy również w koncercie z cyklu „Letnie Koncerty Popołudniowe” w Parku Miejskim. Gwiazdą wieczoru była Izabela Szafrańska z zespołem. Chłopakom bardzo podobał się występ, a niektórzy nawet zakupili płytę. Dziękujemy MGOK w Strumieniu i Gminie Strumień za bogatą ofertę kulturalną, z której możemy korzystać w naszym mieście.

Zajęcia stymulujące wszystkie zmysły dla chłopaków z głębszą niepełnosprawnością.

Tradycyjnie, jak co roku w wakacyjne czwartki odbywają się imprezy taneczne.

Zdjęcie stworzone z połączenia 7 zdjęć. Na każdym z nich trzech lub 4 chłopaków leży na boisku w taki sposób, by ich ciała układały się w literkę. Wszystkie litery tworzą napis "wakacje"

Wycieczki rowerowe to nie tylko aktywność ruchowa, ale i nauka zasad ruchu drogowego.

Wycieczka nad Jezioro Paprocańskie.

W ciepłe dni z radością zażywamy ochłody na basenie.

Drugiego wydarzenia z serii „Letnie koncerty popołudniowe” również nie przegapiliśmy. Tym razem wsłuchiwaliśmy się w piękne brzmienia w wykonaniu zespołu „Żywiołak”.

Nasza niezwykła przygoda w Funzeum w Gliwicach. Tyle uśmiechów, zabawy i tyle wspaniałych zdjęć, z których nie łatwo było wybrać tylko kilka do zaprezentowania.

Wypad do Pszczyny na zakupy, a przy okazji na pyszne jedzonko i relaksujący spacer.

Swój wakacyjny czas wolny chłopcy pożytkują w wybrany przez siebie sposób, a pracownicy mieszkań oraz terapii ich w tym wspierają.

Wycieczka do Drogomyśla dla chłopaków, którzy uwielbiają obcować z przyrodą.

Każda chwila na świeżym powietrzu to okazja do dobrej zabawy, ale i odpoczynku.

Tym razem czwartkowa zabawa upłynęła pod znakiem sportowych konkurencji.

Z wizytą w Ustrońskiej karczmie.

Z okazji święta patrona kierowców Św. Krzysztofa ksiądz Maciej przybył poświęcić samochody, a pomagali mu nasi ministranci.

26 lipca swoje imieniny obchodziły Anny. Z tej okazji chłopaki przygotowały dla Pani Dyrektor niespodziankę i przywitali ją w pracy kwiatami.

Z radością wspominamy wspaniały czas naszej wycieczki w Pieniny i do Zakopanego. Fotorelacje już niedługo, a dziś zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego niezapomnianego wyjazdu.

Dzień pierwszy naszej wycieczki prowadzonej dla nas przez Panią Aldonę Glombę. Zaczęliśmy od obejrzenia Kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie wpisanego wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnie pojechaliśmy do Zamku w Niedzicy oraz przespacerowaliśmy się Koroną Zapory spiętrzającej wody Dunajca i tworzącej w ten sposób Jezioro Czorsztyńskie. Kolejnym punktem programu był spacer i lody w miejscowości Krościenko. Wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu Borowy Dwór Szaflary w Białym Dunajcu, zjedliśmy pyszną obiadokolację, po której czas wolny przeznaczyliśmy na odpoczynek, spacery i drobne zakupy.

Dzień drugi naszej wycieczki rozpoczęliśmy w Ząbie, skąd wyszliśmy na szczyt Gubałówki. Dla tych pięknych widoków warto było się zmęczyć. Następnie zjechaliśmy kolejką szynową do Zakopanego, gdzie zobaczyliśmy najstarszy kościół stolicy Tatr i Podhala – Drewniany kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Obowiązkowym punktem programu był również spacer po Krupówkach i krótka wizyta pod Wielką Krokwią.

Wieczorem, po wyprawie na Gubałówkę i zwiedzaniu Zakopanego relaksowaliśmy się w wodach termalnych „TERMY SZAFLARY”.

Ostatni dzień naszej wyprawy i spacer Doliną Kościeliska.

25 lipca wybraliśmy się do Fundacji Oczami Brata w Częstochowie. W wyjeździe uczestniczyła Pani Dyrektor Anna Sławińska i jej współpracownice, a jego celem było poszerzenie swojej wiedzy o różnego rodzaju rozwiązaniach, możliwościach pozyskiwania środków oraz wzbogacenie się o nowe inspiracje. Chcąc uczyć się od najlepszych zobaczyliśmy Dom Oczami Brata oraz Klubokawiarnię Alternatywa 21 , w której zatrudniane są osoby z niepełnosprawnością. Dziękujemy Panu Pawłowi Bilskiemu i jego ekipie za ciepłe przyjęcie, wsparcie merytoryczne i poświęcony czas.

Dzięki uprzejmości Pana Jana Bergera wraz z małżonką oraz pozostałych członków Koła Łowieckiego „Bażaniec” z Czechowic-Dziedzic, którzy udostępnili nam swoją leśniczówkę, zorganizowaliśmy dla chłopaków grilla. Spędziliśmy miło czas w tak malowniczym miejscu, a ks. Maciej oraz wolontariusz Bartosz ugrillowali dla nas pyszne kiełbaski. Za nami kolejny atrakcyjny dzień wakacji.

W sobotę 22 lipca wzięliśmy udział w V Marszu Nordic Walking im. mjr. Józefa Płonki. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa. Wspólnie z mieszkańcami Strumienia i gmin sąsiadujących pokonaliśmy 4,5 km.

W sobotę 22 lipca w ogrodzie Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Lipniku odbył się Rodzinny Piknik Maltański. Na wydarzenie wybrały się Siostry wraz z przedstawicielami chłopaków. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji.

W niedzielę 23.07 wybraliśmy się na przedostatni koncert z cyklu Letnie Koncerty Popołudniowe organizowane przez strumieński mgok. Tym razem wsłuchaliśmy się w brzmienia Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa.

Dziękujemy Panu Bogusławowi „Bodzio” Żydkowi za przeprowadzenie już po raz drugi dla naszych chłopaków warsztatów bębniarskich. To bardzo budujące, że w naszej lokalnej społeczności są osoby chętne dzielić się swoją energią, czasem i umiejętnościami.

Urodziny Janka, Wojtka, Łukasza, Piotra i Pawełka. Żyjcie nam chłopaki 100 lat w zdrowiu i szczęściu.

27 lipca odwiedzi nas wolontariusze z firmy Ernst & Young, którzy nie tylko przeprowadzili dla chłopaków ciekawe zajęcia, ale i przekazali liczne dary w postaci sprzętów sportowych. Chłopcy postanowili od razu je przetestować wspólnie z naszymi gośćmi. Prezentujemy kilka zdjęć z tego spotkania, a już niedługo opublikujemy film, który nagrał niezawodny Adam Kuśka. Jeszcze raz dziękujemy ekipie z EY za przekazane dary i poświęcony czas.

Powrót do góry