Maj 2023 w naszym Domu

Ćwiczenia manualne w terapii zajęciowej, których efektem były majówkowe kotyliony.

Ileż radości może przysporzyć piłka i boisko… Jednak, żeby naprawdę dobrze się bawić trzeba mieć z kim. U nas fanów piłki nożnej nie brakuje i zawsze znajdzie się jakiś kolega, z którym można zagrać. Tym razem do gry przyłączył się również nasz wspaniały wolontariusz Sebastian.

Gdy tylko pogoda nam na to pozwala, każdą wolną chwilę spędzamy na zewnątrz. Zażywamy przy tym ruchu i słońca.

W niedzielę 7 maja uczestniczyliśmy w hucznych obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbyły się na rynku w Pszczynie. Gwiazdą imprezy był zespół Universe, ale to nie jedyna atrakcja, którą przygotowali gospodarze.

We wtorek 9 maja uczestniczyliśmy w Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbył się w cieszyńskim wydziale Uniwersytetu Śląskiego. Tegorocznym motywem przewodnim był dysneyland. Jak co roku Koło Naukowe Pedagogów UŚ Cieszyn, Fundacja „Moja Przyszłość” oraz dr Dorota Prysak przygotowali dla nas sporo atrakcji. Poza atrakcjami związanymi bezpośrednio z disneylandem, na wydarzeniu pojawiły się stoiska różnych służb mundurowych. Po warsztatach wszyscy zebraliśmy się w auli, gdzie po oficjalnym przywitaniu wszystkich gości odbył się koncert Niemego Chóru Uniwersytetu Śląskiego. Dyplomy zaświadczające o naszym udziale wręczyli nam Pan Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński, Pani Gabriela Staszkiewicz – Burmistrz Cieszyna oraz dr hab. Katarzyna Marcol – Dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji.

Z okazji Dnia Godności odwiedzili nas goście ze Szkoły Podstawowej im. Pawła Kojzara w Mnichu z Panią Dyrektor Lillą Salachna-Brzozą na czele. Każdy chłopak otrzymał wykonaną przez uczniów zakładkę do książki. Dziękujemy za ten przemiły gest oraz za ofiarowane artykuły szkolne.

Wśród naszych chłopaków nie brakuje prawdziwych fanów siatkówki. 9 maja wybraliśmy się na mecz BKS BOSTIK Bielsko-Biała vs Grot Budowlani Łódź, aby kibicować bielskim zawodniczkom. Na wydarzenie zaprosili nas przyjaciele z Firmy DGE i BKS Bostik Bielsko-Biała, za co z całego serca dziękujemy. Mimo przegranej 1:3 jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tam być i poczuć tą niezwykłą, sportową atmosferę.

Urodziny Łukaszka, Adasia, Kacpra, Michała i Tomka. Sto i dużo zdrowia dla naszych solenizantów.

W mieszkaniu nr 4 zamieszkały patyczaki, o które z pomocą Pań dba Krzysztof. Marzenie Krzysia się spełniło i teraz uczy się On odpowiedzialności za żywe stworzenia. Patyczaki trafiły do nas za sprawą Pani Nauczycielki, która uczy Krzysztofa przyrody i zaszczepiła w nim zamiłowanie do tych owadów.

Maj w naszym ogrodzie.

Wiosenne porządki na cmentarzu, w które zaangażowali się Sebastian i Michał. Chłopaki wraz z pracownikami regularnie dbają o miejsce pochówku naszych drogich zmarłych.

Przygotowania do VI Dzień Wdzięczności szły pełną parą. Wszyscy chłopcy zaangażowali się w przygotowanie prac rękodzielniczych.

Nasza wycieczka na Szyndzielnię. Dla takich widoków było warto się troszkę pomęczyć.

VI Dzień Wdzięczności i Bardzo Kulturalny Dzień Dziecka za nami. Było wiele emocji, wzruszeń i wspaniałych spotkań. Szczegółową relację i obszerny materiał fotograficzny zamieściliśmy w osobnym wpisie w aktualnościach. Zachęcamy również do obejrzenia filmu z tego wydarzenia

Uśmiech i dystans do siebie. Z takim nastawieniem życie jest wspaniałe.

Przez cały miesiąc w naszej kaplicy odbywały się Nabożeństwa Majowe. Śpiewy ku czci Matki Bożej w wykonaniu Sióstr, Chłopaków i Pracowników niosły się po całym Domu.

31 maja w Janowicach uczestniczyliśmy w Dniu Dziecka organizowanym przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, podczas której nasi chłopcy służyli jako ministranci. Następnie odbył się piknik z tańcami i wieloma atrakcjami. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.

Powrót do góry