VI Dzień Wdzięczności

VI Dzień Wdzięczności rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszej Kaplicy.

Następnie w Parku, podczas części oficjalnej gości przywitali Dyrektor Domu Anna Sławińska oraz Dyrektor MGOK Bogusław 'Bodzio’ Żydek. Następnie głos zabrał Minister Stanisław Szwed oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, a także Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Robert Kurpios. Podczas przemówień padło wiele ważnych słów o współpracy, o dotychczasowych sukcesach, o planach na przyszłość a także słów wdzięczności skierowanych do wszystkich naszych przyjaciół. Pani Dyrektor podkreślała, że każdy z nas w pewnym stopniu zastępuje naszym Chłopakom rodziców, których często z różnych przyczyn nie mają. To wielka odpowiedzialność, ale i radość. Symbolami naszej wdzięczności stały się Anioły, które chłopcy wręczyli wszystkim gościom.

Ważnym punktem spotkania było przedstawienie pt. „Wyjątkowe Miejsce” przygotowane przez naszą grupę teatralną „Figlarne Aniołki”. Spektakl miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale i głębokie przesłanie. Sprowadzało się ono do stwierdzenia, że wszyscy RAZEM tworzymy to wyjątkowe miejsce, jakim jest Dom dla Dzieci w Strumieniu. Każdy z naszych Aniołów wnosi coś wspaniałego, a są to Siostry, Dyrektor, Pracownicy, Chłopcy, Darczyńcy oraz Lokalna Społeczność. Wiele osób nie mogło ukryć łez wzruszenia. Dziękujemy wspaniałym aktorom – Chłopakom, Pani Agacie i Justynie, a także Pani Wioli – reżyserce, narratorce i autorce tego pięknego scenariusza.

Nie zabrakło również muzycznego akcentu, jakim był koncert ambasadorki naszego Domu Beathris, który był także okazją do wspólnej zabawy i tańców. Pyszny poczęstunek dla gości przygotowali nasi kucharze, a wiele rodzajów ciast upiekli pracownicy. Pracownicy i Wolontariusze MGOK w ramach Bardzo Kulturalnego Dnia Dziecka przygotowali wiele atrakcji dla dzieci. Byli szczudlarze, bańki mydlane, duża dmuchanka i liczne konkurencje. Piknikowa forma spotkania była okazją do wielu spotkań, rozmów i wspólnej zabawy z gośćmi oraz integracji z mieszkańcami Strumienia.

Poniżej film i fotorelacja z tego wydarzenia.

Powrót do góry