Marzec 2023 w naszym Domu

Czas wolny u chłopaków z mieszkania czwartego początkiem miesiąca. Do końca zimy zostało już niewiele czasu, ale jeszcze gościła ona w naszych pracach plastycznych.

Pracownicy naszego Domu regularnie korzystają z grupowej superwizji, podczas której mogą porozmawiać z psychoterapeutą, poznać lepiej siebie, swoje zachowania i ich wpływ na odbiór przez innych ludzi. Podczas zajęć ma miejsce nie tylko rozmowa, ale i różnego rodzaju ćwiczenia. Czym właściwie jest superwizja?

Superwizja w pracy socjalnej polega na ustawicznym rozwoju zawodowym pracowników socjalnych, służącym utrzymaniu wysokiego poziomu świadczonych usług, zachowaniu i wzmacnianiu kompetencji zawodowych, udzielaniu wsparcia, poszukiwaniu źródeł trudności w pracy i możliwości ich pokonywania. Podczas spotkań poruszane są sprawy organizacyjne, kwestie związane z kształceniem, relacjami z naszymi domownikami oraz współpracownikami, a także z osobistymi barierami wpływającymi na skuteczność naszych działań.

Taka forma wspiera nas więc w jeszcze lepszym wykonywaniu swojej pracy na rzecz naszych chłopaków.

Odwiedziny ks. Mieczysława Kroemera – Proboszcza Parafii w Kobielicach, którego chłopcy ugościli słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.

Wypad po Pszczyny, podczas którego trochę się poruszaliśmy spacerując wokół Pałacu. Jak widać pochmurna pogoda nie zepsuła nam humorów.

Spacer nordic walking po Strumieniu w przystankiem obok Osady Warownej Białogród.

Chłopaki z mieszkania nr 3 podczas gotowania swojego niedzielnego obiadu. Poprzez wykonywanie z pomocą Pań Opiekunek niektórych posiłków, chłopaki uczą się samodzielności.

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy dla wszystkich Pań przygotowali niespodziankę.

Z okazji Dnia Mężczyzny chłopaków czekała słodka niespodzianka. Wszystkiego najlepszego dla naszych Panów.

Oj, dogadzają sobie Ci nasi chłopcy w mieszkaniu usamodzielniającym. Na śniadanie jajecznica, na obiad kluski śląskie, surówka i drobiowa rolada, a wszystko to samodzielnie przygotowane. Usamodzielnianie może być bardzo pyszne.

Prezentujemy zdjęcia z pierwszej części warsztatów fotograficznych poprowadzonych przez Panią Beatę Beathris dla naszych chłopaków. Piękne portrety.

Podczas drugiej części warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Panią Beatę Beathris wykonywaliśmy zdjęcia w plenerze. Prezentujemy niesamowite ujęcia z naszego boiska i ogrodu.

Dzięki ofiarności darczyńców Fundacja „Zostań Aniołem” zakupiła upominki w postaci personalizowanych ręczników dla wszystkich 73 chłopaków mieszkających w Naszym Domu Jak widać taka mała rzecz może sprawić naprawdę wiele radości.

18 marca chłopcy z naszego domu będący ministrantami wraz z pozostałymi lektorami i ministrantami z Parafii pw. Św. Barbary w Strumieniu rozegrali mecz piłki nożnej, w którym uczestniczył również Poseł na na Sejm RP Grzegorz Gaża. Część naszych chłopaków niestrudzenie kibicowała z trybun. To był dzień pełen emocji. Dziękujemy ks. Maciejowi za zaproszenie nas do udziału w tym wydarzeniu.

Niektórzy chłopcy i pracownicy naszego Domu zaangażowali się jako wolontariusze w ogólnopolską zbiórkę żywności „Tak, pomagam” z ramienia Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

20 marca odwiedził nas Brat Zbigniew z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Bytomiu. Brat Zbigniew poprowadził dla naszych chłopaków i pracowników Dzień Skupienia, w ramach którego odbyły się adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu wraz z okazją do spowiedzi, Msza Święta z kazaniem oraz Agapa – wspólna rozmowa przy kawie. Był to dla nas czas przygotowania się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Dziękujemy za wizytę, poświęcony czas i każde dobre słowo.

21.03 obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji jak co roku chłopcy i Panie założyli skarpetki nie do pary mające na celu symbolizować niepasujący chromosom powodujący tę chorobę.

Niedawno swoje urodziny obchodzili Adaś, Adrian, Kacper i Krzyś . Jak zawsze było to dla nich duże przeżycie, którego nie mogli się od dawna doczekać. Naszym chłopcom, a właściwie już Panom, jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Bądźcie zawsze tacy uśmiechnięci.

Wspólne gotowanie chłopaków z mieszkania 4A zakończone degustacją domowych hot-dogów.

24 marca uczestniczyliśmy w koncercie pasyjnym „Golgota Jasnogórska” organizowanego przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrowicach. Koncert złożony był z tekstów poety Ernesta Brylla, z muzyką i w aranżacji Marcina Stycznia. Było to dla nas niezwykłe przeżycie.

Wyjazd na basen to dla naszych chłopaków bardzo atrakcyjna forma spędzania czasu, ale i wspaniały sposób aktywizacji ruchowej.

Grupa teatralna naszego Domu zaprezentowała przedstawienia drogi krzyżowej w Parafiach w Ochabach, Chybiu, Strumieniu, Drogomyślu i Kobielicach. Jeszcze raz dziękujemy Księżom Proboszczom ze wszystkich Parafii za zaproszenie i ciepłe przyjęcie oraz parafianom za liczne przybycie na wszystkie wystąpienia, ofiarność i modlitwę.

Plakat promujący przedstawienia drogi krzyżowej. U góry napis "Zapraszamy na Drogę Krzyżową prowadzoną przez chłopaków z Domu w Strumieniu. Na środku widok z jaskini na trzy krzyże za którymi zachodzi słońce. W prawym dolnym rogu logo dps. W lewym dolnym rogu rozpiska z miejscami i czasem występów.
Powrót do góry