Cudowny wrzesień 2022

Miesiąc rozpoczęliśmy kontynuacją pobytu w Sarbinowie, który przypadł na przełomie sierpnia i września. Naszemu wakacyjnemu pobytowi poświęciliśmy osobny wpis, ale dla przypomnienia dołączamy poniższy filmik.

W dniach 12-15 września wybraliśmy się na mały wypad do Brennej. Za nami  liczne spacery, przejażdżki bryczką, grill, wycieczka do centrum i koncert kapeli góralskiej. Chętnie korzystaliśmy też z basenu i jacuzzi.

Film z pobytu w Brennej:

15 września siostry z Zarządu w Prowincji Afryki: przeł. prowincjalna Oyin-oza-Asishana oraz siostry radne: M. Dawida Krzempek i siostra Antoinette Cornelius. Dom prowincjonalny tej prowincji znajduje się w Ghanie i obejmuje 5 krajów Afryki. Siostry zwiedziły nasz Dom, spotkały się z dziećmi i poznały naszą pracę apostolską.

13 września Dyrektor naszego Domu Anna Sławińska uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu na cieszyńskim Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. W wydarzeniu z okazji wieloletniej współpracy z wydziałem wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w Cieszynie, ośrodków kultury, sztuki, uczelni wyższych, szkół, przedszkoli, fundacji, domów pomocy społecznej itp. Dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ (w asyście prodziekan dr Anny Trzcionki-Wieczorek) wręczył podziękowania i upominki. Wydarzenie uświetnił koncert fortepianowy dr Agaty Hołdyk z Instytutu Sztuk Muzycznych. Całe wydarzenie poprowadziła dr Dorota Prysak – koordynator ds. współpracy. Dziękujemy za zaproszenie, każde dobre słowo i inspirację do dalszych wspólnych działań.

Za nami kolejne wspaniałe wydarzenie. We wrześniu uczestniczyliśmy w koncercie pt. „Olimpiada w Jarzynowie – Odkrywam Świat Witamin”, który odbył się w Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Dziękujemy za zaproszenie, wspaniale spędzony czas, ale również za walory edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania.

Dziękujemy strażakom z OSP w Łące za bardzo sympatyczną wizytę i przekazane dary. To był kolejny wspaniały dzień 🙂 

Oto efekty mieszkania na piętrze usamodzielniającym. Michał prasowanie i składanie prania opanował niemal do perfekcji. Tak trzymać 🙂

Dzień chłopaka obchodziliśmy muzyczno-tanecznie i z pysznymi zapiekankami w ręku 🙂

Powrót do góry