Ciąg dalszy wakacji – sierpień 2022

W sierpniu odwiedził nas Pan Tomasz Majcherski – Trener Personalny, który od dłuższego czasu jest przyjacielem naszego Domu. Pan Tomek włączył się do pomysłu rady mieszkańców a mianowicie Jakuba i Dawida, na poranna gimnastykę. Wsparł On chłopaków pokazując dobre techniki wykonywania ćwiczeń oraz korzystania odpowiednio z urządzeń siłowych, a także zainspirował chłopaków pomysłami na dobrą rozgrzewkę.

Kto z nas w dzieciństwie nie robił domków z koców i krzeseł/stołów? Jak widać zabawa wciąż aktualna.

Jezioro Paprocańskie w Tychach to jedno z naszych ulubionych miejsc na wyprawy z chłopcami, którzy poruszają się na wózkach. Teren jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wokół jeziora biegnie ścieżka, która idealnie nadaje się na spacer. Po drodze poza pięknymi widokami można spotkać kaczki i inne zwierzęta, a nam udało się wypatrzeć kilka gąsienic i żuczka. Na zakończenie oczywiście pyszne lody.

W pracowni rękodzieła chłopaki mają przestrzeń nie tylko na wykonywanie prac proponowanych przez terapeutę, ale również na realizację swoich pomysłów.

Niemało się trzeba nagłowić, żeby naszym chłopakom zaproponować jakąś ciekawą aktywność. Normalnym jest przecież, że Ci najbardziej aktywni szybko się nudzą i nie łatwo ich zainteresować. Czasami wystarczy jednak coś bardzo prostego (ale nieoczywistego), żeby było wesoło i ciekawie. Najważniejsze jest zaangażowanie i poświęcony czas. Za to każdego dnia jesteśmy wdzięczni naszym pracownikom. Tak trzymać.

Chłopcy z mieszkań 1, 3 i 4 to nasi kulinarni specjaliści. Chętnie uczestniczą Oni w zorganizowanych zajęciach kulinarnych, a zdobyte wiedzę i umiejętności wykorzystują na co dzień w swoich mieszkaniach. Chłopcy prześcigają się w pomysłach na dania, desery i przekąski, a swoje pomysły realizują z niewielką pomocą Pań Opiekunek.

W oku kamery Adam Kuśka zwykły spacer po Ustroniu staje się niesamowitą przygodą. Dziękujemy za ten filmik, a wycieczkę do Ustronia zaliczamy do udanych

W sobotę 6 sierpnia w Zbytkowie odbył się IV Marsz Nordic Walking. Po rozgrzewce miłośnicy spacerów wraz z całymi rodzinami pokonali dystans 4,5 km. Również kilkoro naszych chłopaków wraz z Panem Adamem wzięli udział w tym wydarzeniu. Niezbyt zachęcające warunki atmosferyczne nie odstraszyły naszych dzielnych piechurów. Dziękujemy organizatorowi, Stowarzyszeniu Miłośników Zbytkowa za możliwość uczestnictwa i integracji ze społecznością naszej gminy.

Zwykła wycieczka rowerowa może być niezwykłym materiałem filmowym. Po raz kolejny dziękujemy AK Pictures – Adam Kuśka za uwiecznienie wspaniałych chwil z życia naszego domu.

Pomimo tego, że na terenie naszego domu mamy świetny plac zabaw, czasami korzystamy też z tego w parku. Dlaczego? Po części dlatego, że każdy, w tym również nasi chłopcy lubią odmianę. Poza tym mają oni wówczas możliwość spędzenia czasu z dziećmi z poza dps, które na plac zabaw również przychodzą. Mimo, że nasi chłopcy czasem zachowują się nieco inaczej, czasem wydają różne „dziwne dźwięki” czy wzrostem odbiegają od reszty grupy w piaskownicy, to najczęściej spotykają się z pozytywnymi i otwartymi postawami. Takie wyjście do parku często owocuje również niespodziewanymi, ale bardzo sympatycznymi spotkaniami z zaprzyjaźnionymi ludźmi np. emerytowanymi pracownikami. Cieszymy się, że w naszej lokalnej społeczności jest również miejsce dla naszych chłopaków.

W sierpniu, po sześciu latach owocnej współpracy pożegnaliśmy Siostrę Margaret, która już niedługo rozpocznie pracę w innej placówce prowadzonej przez nasze Zgromadzenie. Takie zmiany są elementem wpisanym w życie zakonne i  nieuniknionym, lecz mimo to rozstajemy się z żalem. Wierzymy jednak, że nieprzypadkowo Bóg skierował siostrę w nowe miejsce – pewnie tam jest teraz komuś jeszcze bardziej potrzebna. Dziękujemy za te wszystkie lata zaangażowania i życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Boskiej oraz zdrowia i sił do dalszej pracy na rzecz osób potrzebujących.

Chłopcy, którzy w ostatnim czasie wykazywali się wzorową postawą zostali nagrodzeni uroczystym poczęstunkiem w kawiarence. Każdy z nich na miarę swoich możliwości odznaczył m.in. się kulturą osobistą, chęcią pomocy kolegom, dbaniem o swoje otoczenie. Gratulujemy 🙂

Praca w dps często przeplata się z naszym życiem prywatnym. W końcu dla naszych chłopców często jesteśmy jedyną rodziną. Pani Ela zaprosiła kilkoro chłopaków do siebie na grilla. Jak widać zadowoleni nie tylko goście, ale i gospodyni i jej piesek. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

Chłopcy, którzy zeszłym razem nie byli na wycieczce do Muzeum Fauny i Flory w Jaworzu nadrobili swoje zaległości. Tym razem, ku naszej uciesze czynna była również motylarnia. Bardzo polecamy to miejsce.

Tego jeszcze u nas nie było – profesjonalne warsztaty bębniarskie! Oj działo się. Dziękujemy Panu Bogusławowi „Bodzio” Żydkowi – Dyrektorowi strumieńskiego MGOK za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów. Chłopcy byli zachwyceni.

Podczas deszczowej pogody sala doświadczania świata służy nie tylko terapii, ale i świetnej zabawie.

W wakacje planowaliśmy nocowanie w namiotach, jednak burza pokrzyżowała nam plany. Nocny maraton filmowy okazał się wspaniałą alternatywą. 

19 sierpnia nasi zapaleni rowerzyści uczestniczyli w rajdzie „Rowerem po zdrowie”. Była to okazja nie tylko do rowerowej aktywności i integracji z lokalną społecznością, ale też do spotkania z medalistami olimpijskimi – Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim. Patronami wydarzenia byli Minister Stanisław Szwed oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Niedawno uczestniczyliśmy w zabawie dożynkowej organizowanej przez Konwent Bonifratrów w Zebrzydowicach. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą i pochodem dożynkowym, a następnie odbyła się wspaniała biesiada z tańcami i pysznym poczęstunkiem. Dziękujemy za zaproszenie i świetna zabawę.

W sobotę 27.08 rozpoczęliśmy 10-cio dniowy pobyt w Sarbinowie. Pogoda w kratkę nie przeszkodziła nam w świetnej zabawie. Wakacjom w Sarbinowie poświęciliśmy osobny wpis w aktualnościach.

Wakacje pożegnaliśmy muzyczno-tanecznie.

Powrót do góry