Czerwiec 2022 – dzień dziecka, dzień wdzięczności i wiele innych

Miesiąc rozpoczęliśmy tradycyjnie obchodami Dnia Dziecka. Z tej okazji odwiedził nas Pan Andrzej ze swoim akordeonem. Początkowo niepewna pogoda zmusiła nas, żeby spotkanie odbyło się w budynku, jednak chyba śpiew naszych chłopaków przegonił chmury i mogliśmy wyjść do ogrodu.

4 czerwca odbył się V Dzień Wdzięczności „I Ty możesz zostać aniołem”, na który zaprosiliśmy wszystkich przyjaciół naszego Domu. Goście dopisali i odwiedziło nas ponad 120 osób.

Spotkanie rozpoczęliśmy w naszej Kaplicy Mszą Świętą, którą w intencji naszych darczyńców celebrowali ks. Jacek Kobiałka Proboszcz Parafii w Strumieniu oraz ks. Robert Kurpios Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziękujemy za tę piękną uroczystość i wszystkie piękne, ale i ważne słowa.

Druga część naszego spotkania odbyła się na Hali Sportowej, gdzie rozegrany został Charytatywny Mecz Siatkówki pomiędzy przedstawicielami BKS wspieranymi przez pracowników Firmy DGE a chłopakami z naszego Domu i młodzieżą szkolną ze Strumienia. Rozegrano symboliczne dwa sety z wynikiem 1:1. Wszyscy świetnie się bawili, a kibice na trybunach szaleli. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Szymona Krzempka i Firmy DGE, którzy byli pomysłodawcami i współorganizatorami meczu oraz Pani Aleksandrze Jagiełło z BKS i jej koleżankom za poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim gościom i naszym chłopakom za mocny doping, Adamowi Kuśce za poprowadzenie imprezy i sędziowanie meczu oraz naszemu wolontariuszowi Tomkowi Gruszce, który tym razem odłożył na bok gitarę i podjął się poprowadzenia naszej drużyny ku dobrej zabawie.

Trzecia część V Dnia Wdzięczności miała miejsce w Parku Miejskim i połączona była z organizowanym przez MGOK „Bardzo Kulturalnym Dniem Dziecka”. Rozpoczęliśmy programem muzycznym dla dzieci w wykonaniu Roko i Colino, a następnie wystąpiła grupa teatralna „Figlarne Aniołki” z DPS, która zaprezentowała spektakl pod tytułem „Krąg Dobroci”.

Po występach głos zabrały Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Dyrektor Domu Anna Sławińska. Następnie Prezes Firmy DGE Artur Matuszczyk oraz vice-prezes Szymon Krzempek przekazali na ręce Pani Dyrektor Podarunkowy czek na kwotę 5 tysięcy złotych. Z kolei Pani Aleksandra Jagiełło z BKS przekazała w imieniu klubu koszulkę z podpisami zawodniczek, która zostanie zlicytowana na rzecz dpsu. Wszystkim naszym Przyjaciołom chłopcy ofiarowali „złote medale dla aniołów naszego domu”.

Dla naszych gości zorganizowaliśmy również poczęstunek – przepyszne, domowe ciasta, które upiekły nasze pracownice oraz wspaniały bigos, którzy przyrządziły nasze niezawodne Panie kucharki. W międzyczasie dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z rękodziełem, które wykonane było przez mieszkańców i pracowników dps-u, a najmłodsi z entuzjazmem brali udział w konkurencjach przygotowanych przez MGOK i innych atrakcjach, takich jak m.in. szczudlarze, malowanie twarzy, bańki mydlane, duża dmuchanka.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wspaniale spędzony wspólnie czas, współorganizatorom DGE , Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu (MGOK) Fundacja „Zostań Aniołem” , za owocną współpracę Dziękujemy również pracownikom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie całego przedsięwzięcia, a w szczególności Paniom Terapeutkom, które od dawna pracowały na najwyższych obrotach by zadbać o każdy szczegół.

W czerwcu wypadło również sporo przyjęć urodzinowych.

Kolaż sześciu zdjęć z napisem sto lat, tortem i balonami. 
Zdjęcie 1: Chłopiec stoi z wiązanką balonów
Zdjęcie 2: Mężczyzna stoi za zastawionym stołem i kroi tort. 
Zdjęcie 3 - Kobieta pozuje do zdjęcia  z dwoma solenizantami. 
Zdjęcie 4. kobieta i czworo mieszkańców w różnym wieku siezą na ławce i trzymają balony. 
Zdjęcie 5: Grupa chłopców z balonami
Zdjęcie 6: Biały tort uddekorowany owocami. Na środku napis Kamil Damian.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wielki trud w wychowanie i edukację naszych chłopaków. Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawczyni, Pani Ani Szczypki-Babiak, która oddaje swoim uczniom całe serducho. Życzymy sukcesów i satysfakcji z dalszej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnością.

8 czerwca odbyło się również spotkanie robocze jednej z pięciu grup ekspertów Wojewódzkiego Zespołu ds. Deinstytucjonalizacji. Grupa ta zajmuje się tematyką opieki nad dzieckiem, w tym dzieckiem z niepełnosprawnością, a nasza Pani Dyrektor Anna Sławińska jest jej koordynatorką. Eksperci spotkali się się na terenie naszego Domu, aby przy okazji poznać naszych chłopaków i specyfikę funkcjonowania placówki.

W sobotę 11 czerwca w parku odbył się piknik organizowany przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. W imieniu chłopaków dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.

Piękna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Chłopcy chętnie uczestniczą w zajęciach rewalidacyjnych prowadzonych w ogrodzie, a Ci, którzy są już absolwentami zażywają ruchu na naszej siłowni.

Jak co roku chłopcy na dzień ojca przygotowali niespodziankę dla naszych Panów. Pan Rysiu i Pan Marian są w życiu naszych chłopaków bardzo ważnymi postaciami.

Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszyscy cieszymy się z rozpoczęcia wakacji i wielu atrakcji jakie mamy w planach. Dziękujemy wszystkim nauczycielom ze szkół, do których uczęszczają chłopaki i życzymy zasłużonego odpoczynku.

Kilka ujęć z wyjazdu pielgrzymkowo-turystycznego do Częstochowy.

Powrót do góry