Marzec 2022 w naszym Domu – witaj wiosno

Tradycyjnie w wigilię Środy Popielcowej przypada tzw. śledzik. Z tej okazji nasi chłopcy i panowie sami przygotowali swoje kanapki ze śledzikiem, które ze smakiem zjedli.

Nic tak nie integruje grupy jak miłość do dobrego jedzenia oraz zamiłowanie do gotowania i pieczenia. Tym razem chłopaki z mieszkania trzeciego wspólnymi siłami upiekli pyszne ciasto.

Nasi Panowie wraz z Panią Agatą wybrali się na zwiedzanie Pałacu w Pszczynie. Dodatkowo postanowili pospacerować po parku i mieście, a wypad zakończyli wizytą w kawiarni.

Z okazji Dnia Kobiet nasi chłopcy wszystkim Paniom życzyli, żeby były doceniane, szanowane i kochane każdego dnia.

Mateusz i Michał lubią ćwiczenia na świeżym powietrzu i zachęcali wszystkich do codziennej dawki ruchu.

To bardzo budujące, że mamy wśród pracowników takich opiekunów, którzy chcą spędzać swój wolny czas z naszymi chłopcami. Pani Basia oraz Pani Lucynka z wnukiem zabrali chłopaków na spacer i poczęstunek. Czasami praca to coś więcej niż wykonywanie obowiązków, ale coś co nas ubogaca.

W listopadzie ubiegłego roku została wybrana nowa Rada Prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, które jest organem prowadzącym nasz dom.

Siostra Maria Rut Koprucha – Przełożona Prowincjalna

Siostra Maria Krystyna Szewczyk – Radna Prowincjalna i Wikaria

Siostra Maria Mariola Wijas – Radna Prowincjalna

w styczniu br. objęły swoje nowe obowiązki, a w poniedziałek 7 marca odwiedziły nas, by zobaczyć jak działamy. Dziękujemy za poświęcony czas, życzymy wielu łask Bożych,

radości oraz siły do codziennej pracy. Cieszymy się na owocną i inspirującą współpracę.

Przedstawiania Drogi Krzyżowej w wykonaniu naszych chłopców

4 marca gościliśmy w Parafii św. Marcina w Ochabach, 18 marca w Parafii MB Częstochowskiej w Drogomyślu a także w Parafii św. Barbary w Strumieniu, 1 kwietnia w Parafii Chrystusa Króla w Chybiu. We wszystkich parafiach zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, a przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy proboszczom wspomnianych parafii za umożliwienie nam występów.

Przed Świętami Wielkiej Nocy w pracowni rękodzieła już wrzało od dawna. Chłopcy z Panią Elą przygotowywali kartki i stroiki, które tradycyjnie dostarczaliśmy Przyjaciołom naszego Domu.

Gratulujemy naszym dwóm Grzesiom oraz Denisowi i Kamilowi sukcesów podczas VIII Regionalnego Turnieju w Bocce Olimpiad Specjalnych

Więcej zdjęć oraz informacji o tym dniu znajdą Państwo w poniższym linku https://sport.strumien.pl/…/turniej-bocce-olimpiad…/

Początkiem marca na terenie nieruchomości Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, które sąsiaduje a naszym domem znalazła schronienie siedmioosobowa rodzina z Ukrainy – rodzice wraz z dziećmi w wieku od 2 do 15 lat.

Wolontariusze Fundacji „Zostań Aniołem” wspólnie z Siostrami przygotowali w szybkim tempie w pełni wyposażone pomieszczenia, w których cała rodzina może czuć się bezpieczna. Nasi chłopcy ciepło przyjęli nowych kolegów zza granicy, którzy teraz zostali ich sąsiadami. Pomimo bariery językowej świetnie się dogadują i spędzają razem czas na placu zabaw i boisku.

Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze są przeznaczone dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Uczestnicy m.in. poznają świat za pomocą wszystkich zmysłów, które są odpowiednio stymulowane. Na terenie naszego Domu takie zajęcia są codziennie prowadzone przez wspaniałe i zaangażowane Panie Nauczycielki z ZSPWR w Cieszynie oraz ich Panie Pomoce Nauczyciela.

Podczas kolejnych zajęć przyrodniczych z Panią Anią, chłopcy eksperymentowali z wodą, butelkami i atramentem. Była to nie tylko świetna zabawa, ale i ćwiczenia takich umiejętności jak nalewanie czy zakręcanie butelek, które dla wielu wcale nie są takie łatwe do wykonania.

Wiosna już za pasem, a my chcieliśmy podziękować Pani Ewie Nowak za ofiarowanie nam nowych karmników dla ptaków. Chłopcy przez całą zimę dbali, aby nasi mali, skrzydlaci przyjaciele mieli co jeść.

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jak co roku założyliśmy niepasujące do siebie skarpetki symbolizujące dodatkowy, niepasujący chromosom.

21 marca przypadał też pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Na nadejście tej pięknej pory roku czekali chyba wszyscy, a Roman, Michał i Patryk znaleźli na drzewach jej oznaki.

Chłopaki z grupy ergoterapeutycznej, w przerwie od pracy rozpoczęli sezon grillowy.

W marcu świętowaliśmy urodziny Adasia, Adriana i Krzysia. Chłopcy zaprosili kolegów i Panie na wspaniałe przyjęcie. Był tort, ciasta, lody i wiele innych pyszności.

Powrót do góry