Rozpoczęliśmy rok 2022 – tak wyglądał styczeń w naszym Domu

W Nowy rok weszliśmy pełną parą, działając równie intensywnie, jak w roku poprzednim.

Pierwszego stycznia kontynuowaliśmy sylwestrowe świętowanie przy słodkim poczęstunku z waty cukrowej.

Bardzo prosty przepis na pyszne parówki w cieście francuskim wypróbowaliśmy podczas zajęć kulinarnych.

Jarek i Dawid wzięli udział w konkursie kolęd, który zorganizowała nasza Parafia św. Barbary. Gratulujemy udanego występu i nagród.  

Za nami liczne jasełkowe występy. Byliśmy w Strumieniu, Drogomyślu, gościliśmy w Ochabach, Chybiu  i Zbytkowie. Po Mszy i naszym występie w Ochabach zostaliśmy zaproszeni przez naszych przyjaciół Urszulę i Józefa Handzel oraz właścicielkę Restauracji Kasztanka na pyszny obiad. Jeszcze raz dziękujemy za ciepłe przyjęcie we wszystkich parafiach.

Chłopcy z mieszkania nr 1 w ramach zajęć kulinarnych przyrządzili przepyszną pizzę. Brawa dla naszych wspaniałych kucharzy i Pani Eli.

Z wielkim entuzjazmem chłopcy przyjęli pomysł naszej wspaniałej wolontariuszki, Pani Ani. Podczas prowadzonych przez Nią warsztatów mogli samodzielnie wykonać mydełka, które zachwycają kolorami i kształtami. Dziękujemy za poświęcony czas i niezwykle ciekawe zajęcia. Dziękujemy również wieloletniej przyjaciółce naszego domu Pani Urszuli, która przywiozła dla strudzonych mydlarską pracą słodki poczęstunek.

Zamiast narzekać na mróz, my w pełni korzystamy z zimowej aury.

Gratulujemy Kubie, Bartkowi i Michałowi udziału i sukcesów podczas olimpiady specjalnej w badmintona.

Wszystkim styczniowym solenizantom życzymy spełnienia marzeń, zdrowia i szczęścia. Bądźcie zawsze tacy radośni, jak na tych zdjęciach.

Grupa Panów, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach terapii poprzez pracę i razem z Panem Marianem – naszym konserwatorem, dbają o dom i ogród wybrali się do Bielska-Białej, gdzie czekała na nich niespodzianka. Pan Marian wraz z Panią Dyrektor zabrali chłopców do prawdziwej strzelnicy. Każdy z pomocą instruktora mógł w bezpiecznych warunkach sprawdzić się w strzelaniu do tarczy. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji. Zajęcia miały nie tylko charakter rozrywkowy, ale i niosły za sobą walory edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz podstaw przystosowania obronnego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego dnia.

Powrót do góry