Magiczny Grudzień 2021

Grudzień to dla wielu naszych chłopców ulubiony miesiąc. Trudno się dziwić skoro jest to miesiąc, w którym przypadają mikołajki, Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Sami zobaczcie ile wspaniałych rzeczy się u nas działo

Początkiem miesiąca na antenie Radia „Anioł Beskidów” można było usłyszeć wywiad z Panią Dyrektor naszego Domu Anną Sławińską, Panią Kierownik DO  Eweliną Kościuszko-Wiaterek oraz z naszymi chłopakami. Zapraszamy do odsłuchania archiwalnego nagrania:

Zgodnie z tradycją 6 grudnia odwiedził nas najprawdziwszy Biskup święty Mikołaj i jego orszak, który dotarł do każdego z 6 naszych mieszkań. Chłopcy i Panie długo przygotowywali się do tego wydarzenia – zadbali o wystrój pokoi, odpowiedni ubiór, a niezwykłego gościa witali piosenkami, wierszami i laurkami.

W okresie przedświątecznym zawsze odwiedza nas wielu ludzi dobrego serca. Tym razem byli to Panowie z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, którzy nie tylko przywieźli naszym chłopcom upominki, ale również ofiarowali to co najcenniejsze – swój czas, który spędziliśmy na wspólnym śpiewie przy akompaniamencie akordeonu. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy ponownie.

6 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac naszych chłopców w Galerii Pod Ratuszem, która odbywa się pod hasłem „Dobrze podarować sztukę”. Wystawę otworzyli Dyrektor naszego DPS Anna Sławińska, Przełożona Zgromadzenia SSND s. Emanuela Marek, Zastępca Burmistrza Strumienia Pan Włodzimierz Cybulski. Gości przywitała również Pani Ewa Kuboszek-Owsiany, która opiekuje się galerią. Głos zabrał także Proboszcz Parafii w Strumieniu ks. Jacek Kobiałka. Nie zabrakło też samych artystów oraz pracowników naszego Domu, którzy włożyli w to wiele pracy. Sztukę, którą Państwu ofiarowaliśmy, tworzyli nasi mieszkańcy pod okiem niezastąpionej Pani Elżbiety Kurcius, która prowadzi pracownię rękodzieła i oczywiście przy wsparciu pozostałych naszych terapeutów. Nasz Dom działa tutaj od 66 lat i bardzo się cieszymy, że współpraca ze społecznością lokalną oraz samorządem lokalnym z Panią Burmistrz Anną Grygierek na czele, jest taka owocna, a jednym z tych owoców, jest właśnie ta wystawa w murach strumieńskiego Ratusza. Dziękujemy Pani Burmistrz za tą współpracę. Dziękujemy również Portalowi Śląska Cieszyńskiego Ox.pl za objęcie wystawy patronatem medialnym.

Niesamowite emocje wzbudziła ekipa, która odwiedziła nasz Dom. Koncert Beathris której towarzyszył Mikołaj, był niezwykłym i wspaniałym wydarzeniem, który zapamiętamy na długo. Odwiedził nas również Radosław Palacz znany jako Brodacz z BigBothera i Pani Prezes Fundacji „Po pierwsze”. Wszystko to za sprawą Krzysztofa Turzańskiego który mocno nas wspiera i pozyskuje nam nowych przyjaciół. Całe to spotkanie nie byłoby również możliwe gdyby nie Fundacja „Zostań Aniołem”, która uruchomiła na rzecz naszych chłopców świąteczną skarbonkę na https://www.siepomaga.pl/swiatecznyaniol To właśnie wokół akcji „I Ty możesz być ANIOŁEM na te Święta” zebrało się tylu wspaniałych ludzi, którzy nas odwiedzili. Dziękujemy za wszystko co dla nas zrobiliście ❤W kilka chwil podbiliście serca naszych dzieci ❤

Zapraszamy do obejrzenia króciutkiego filmiku podsumowującego 6 grudnia w naszym Domu

Pan Grzegorz Janota, właściciel Salonu Fryzjerskiego „U Grześka” przy ul. 1 Maja 4 w Strumieniu, od lat wspiera nasz Dom. Nasi chłopcy w ustalone dni mogą „po sąsiedzku” korzystać bezpłatnie z usług salonu. Zarówno Pan Grzegorz, jak i jego pracownicy oraz praktykanci, zawsze dają z siebie wszystko, aby chłopcy wyszli zadowoleni z taką fryzurą, jaką sobie wymarzyli. Jeszcze raz dziękujemy, a aby wyrazić naszą wdzięczność przygotowaliśmy króciutki filmik. Niech wszyscy strumieniacy się dowiedzą jakiego super fryzjera mamy w naszej gminie

Przygotowania do nadchodzących Świąt. Robienie pysznych i ślicznie udekorowanych pierniczków to cudny pomysł na zajęcia zarówno dla młodszych jak i starszych.

Nasi chłopcy są utalentowani nie tylko plastycznie, ale i recytatorsko. Dali temu wyraz podczas wieczoru poetyckiego w Galerii pod Ratuszem. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wzruszającym wydarzeniu.

Chłopaki z mieszkania usamodzielniającego (mieszkanie nr 1) tak przygotowywali się do nadchodzących świąt.

21.12.2021 odbyło się spotkanie opłatkowe dla pracowników, podczas którego miała miejsce premiera jasełek w wykonaniu naszych chłopców

Tak wyglądały przygotowania do Świąt w mieszkaniu nr 3

Świętowanie w naszym Domu zaczęło się już w czwartek spotkaniem opłatkowym dla wszystkich domowników. Chłopcy mogli spędzić wspólnie czas, przełamać się opłatkiem i kolędować z kolegami z innych mieszkań. Z kolei wieczerzę wigilijną wszyscy spędzili bardziej kameralnie w swoim rodzinkowym gronie, a wieczorem poszli na pasterkę. Reszta Świątecznego czasu upłynęła radośnie ale i spokojnie, rodzinnie oraz smacznie, a co po niektórzy oderwali się od suto zastawionych stołów, żeby pospacerować po pięknie oświetlonym Strumieniu.

W grudniu otrzymaliśmy ogromną ilość dobra. Poza gośćmi, o których już pisaliśmy w grudniu odwiedziło nas sporo osób. Jedni wpadali z życzeniami, inni z prezentami, a inni po prostu pokolędować i spędzić z nami czas. 

Dziękujemy za wasze ogromne serducha 

Agnieszce Kubicy i jej bliskim

Przedszkolu im. Marii Konopnickiej w Zbytkowie

Szkole Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury

Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Ochabach

Cukierni Olanda i właścicielce Monice Szostek

Ewie Nowok i jej muzykalnym przyjaciołom

Restauracji Strumienianka i właścicielce Ewie Nowak

Fundacji „Zostań Aniołem”

Fundacji Małych Stópek i Panu Radomiłowi Pudełko
Kapłanom z Parafii pw. Chrystusa Króla w Chybiu a w szczególności Ks. proboszczowi Januszowi Talik  za zgodę i koordynowanie akcji Paczuszka dla Maluszka,  członkom Domowego Kościoła za organizację akcji i wszystkim parafianom
Wszystkim  zaangażowanym z akcję Paczuszka dla Maluszka z Jastrzębia-Zdroju oraz z miejscowości Zabrzegu.

Firmie Wesob Sp. z o.o.

Firmie Darma Panu Maciejowi Bulandra 

Pani Marcie Szymik z ox.pl

Szkole  Organizacji i Zarządzania z Cieszyna
Panu Marcinowi Maciejewskiemu

Parkowi Roślin w Bąkowie

Meddim Aptece „Pod Baranem” z Pszczyny oraz właścicielom Bożenie i Grzegorzowi Martyniak

Pracownikom i klientom sklepu Biedronka w Chybiu

Prywatnym osobom i  Przyjaciołom Naszego Domu

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że otacza nas tylu wspaniałych ludzi.

Przepiękną szopkę w Górkach Małych mogli oglądać nasi chłopcy podczas zorganizowanego w tym celu wyjazdu

Rok zakończyliśmy wspaniałą zabawą. Sylwestra obchodziliśmy hucznie  przy muzyce i pysznym poczęstunku. Dodatkowo chłopaki z mieszkania nr 1 zrobili sobie ponadprogramową imprezę w swoim kameralnym gronie.

Powrót do góry