Aktualności z naszego Domu – listopad 2021

Początek miesiąca, to oczywiście Dzień Wszystkich Świętych, który  przypomina nam o Tych, którzy od nas odeszli. Chłopcy wraz z terapeutami wcześniej posprzątali i przystroili groby swoich kolegów. W ten Dzień razem z opiekunami poszli na cmentarz i zapalili znicze. Kilkoro chłopców uczestniczyło też w Mszy Świętej, która odbyła się na cmentarzu w intencji zmarłych. Był to dzień pełen zadumy i refleksji.

Odbyły się u nas również zajęcia edukacyjne z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada.

Listopad, to również miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Pracownika Służb Społecznych. Z tej okazji złożyliśmy wszystkim naszym pracownikom najserdeczniejsze życzenia.

Udzieliliśmy także wywiadu, w którym wzięli udział Dyrektor Anna Sławińska, Kierownik Ewelina Kościuszko-Wiaterek oraz nasi CHŁOPCY. Pierwszą część audycji można było usłyszeć na antenie Radia „Anioł Beskidów” 29 listopada.

Fundacja „Zostań Aniołem” uruchomiła na rzecz naszych chłopców Świąteczną Skarbonkę na stronie

www.siepomaga.pl/swiatecznyaniol

To niesamowite, że akcję tą wspierają takie gwiazdy! Sam MICHAŁ WIŚNIEWSKI zaangażował się w pomoc.

SAMI ZOBACZCIE króciutki FILMIK ze spotkania naszych chłopców z gwiazdą!   Ale Emocje.  

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! Bądź jak Michał. 

Dochód przeznaczony będzie na zakup prezentów, które dzieci znajdą pod choinką.

Nasz Dom był jednym z organizatorów I Konferencji naukowo-dydaktycznej  „domy pomocy społecznej, możliwości i wyzwania, która była elementem Forum Dyrektorów DPS Województwa Śląskiego” organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Zainteresowanych odsyłamy do osobnego wpisu w aktualnościach naszej strony, gdzie zamieściliśmy szczegółową relację.

Miesiąc zakończyliśmy huczną zabawą andrzejkową przy muzyce i dyskotekowych światłach. Było wesoło, ale i przepysznie, bo ramach poczęstunku były domowej roboty hot-dogi, a na deser wata cukrowa.

Powrót do góry