Wesoły sierpień 2021

Drugi miesiąc wakacji minął nam równie intensywnie jak pierwszy, a rozpoczęliśmy go super dyskoteką.

Odbyło się również sporo zajęć kulinarnych

Z okazji Dnia Arbuza, który obchodzimy 3 sierpnia, nasi mieszkańcy wzięli udział w zajęciach tematycznych. Zaczęliśmy od krótkiego filmu o uprawie arbuza w Polsce. Potem poznaliśmy arbuzowe piosenki i rysowaliśmy swoje arbuzy, a następnie poszukaliśmy tych pysznych warzyw w naszym ogrodzie (tak, arbuz to warzywo należące do rodziny dyniowatych). Poznaliśmy jego wygląd, konsystencję, zapach, a co najważniejsze smak 🙂

W piątek 6 sierpnia grupa parafian ze Strumienia uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Wśród pielgrzymów nie zabrakło naszych przedstawicieli. Chłopcy wraz z Siostrą Margaret z radością i pieśnią na ustach uczestniczyli w pierwszym etapie pielgrzymki na trasie Strumień – Krzyżowice.

Niedawno odwiedzili nas uczestnicy wakacyjnego obozu sportowego, który odbywa się w Strumieniu. Chłopcy z UKS Kuźnia Katowice mieli okazję poznać nasz Dom i spędzić wspólnie czas z naszymi mieszkańcami. Nie po raz pierwszy okazało się, że sport i dobre jedzenie łączą ludzi. Dziękujemy za wizytę i miło spędzony czas. Zapraszamy ponownie 🙂

Byliśmy również na wycieczce górskiej. Film z wyprawy na Kozią Górkę:

Fundacja „Zostań Aniołem” dzięki darowiźnie Pana Tomasza Dalinkiewicza, hodowcy, który ofiarował na licytację dwa gołębie zorganizowała dla naszych mieszkańców wycieczkę. Dochód został przeznaczony na organizację wyjazdu do parku linowego w Ochabach. Był to dzień pełen dobrych emocji.

Gmina Strumień zorganizowała dla naszych mieszkańców wycieczkę do Zoo w Opolu. Jest to przepiękne miejsce, w którym można spędzić dzień nie tylko na obserwowaniu zwierząt z czterech stron świata, ale i pospacerować czy zrobić sobie piknik. Był to dla nas dzień pełen wrażeń.

Wakacyjne czwartkowe dyskoteki to nasza ulubiona tradycja… <3

a w upalne dni wyjście na basen było najlepsza metoda na ochłodę i radośnie spędzony czas.

Park i rynek w Pszczynie to fantastyczne miejsca, w których można spędzić czas na świeżym powietrzu. To miejsce jest wręcz stworzone dla naszych mieszkańców.

Muzykoterapia to najlepsza metoda na odstresowanie się, dobrą zabawę, ale i wyciszenie.

Dla naszych mieszkańców, którzy są ministrantami siostra Margaret zorganizowała pielgrzymkę na górę św. Anny. Chłopcy uczestniczyli tam w Mszy Świętej, odwiedzili Muzeum Krzyży oraz grotę, a także zostali zaproszeni przez ks. Jana na poczęstunek. Dziękujemy za gościnę i oprowadzenie nas po sanktuarium.

W wakacje  często spacerowaliśmy. Była to dla nas nie tylko aktywność fizyczna, ale i relaks.

Niektóre wycieczki nie są wesołe i beztroskie, niektórym towarzyszy głębsza refleksja. Tak było tym razem. Na prośbę kilku mieszkańców zorganizowaliśmy dla nich wyjazd do Oświęcimia, gdzie zwiedziliśmy obóz koncentracyjny Auschwitz. Była to niezwykle ważna wizyta, pełna trudnych pytań i jeszcze trudniejszych odpowiedzi.

14 sierpnia wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Golasowic, gdzie niedawno dwoje naszych mieszkańców zasiliło szeregi lokalnej drużyny MKS Promyk Golasowice. Naszym piłkarzom życzyliśmy wielu goli i samych wygranych meczy.

Korzystając z  ostatnich dni wakacji spędziliśmy wspaniały  czas na wodzie i na plaży w Łące.

Powoli tradycją stają się grille, na które grupa 3 jest zapraszana do domu Pani Ani. Dziękujemy, że pamięta Pani o naszych chłopcach i obdarza ich serdecznością.

W każdej grupie wychowawczej zawsze dzieje się coś ciekawego.

Dziękujemy ekipie z Parku Trampolin „Parabola” w Czechowicach-Dziedzicach za zaproszenie nas do siebie, serdeczne przyjęcie oraz fantastycznie spędzony czas. Była to pierwsza taka akcja, która naszym chłopcom bardzo przypadła do gustu.

W sobotę 21 sierpnia uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym, który Urząd Gminy zorganizował w strumieńskim parku. Atrakcji było wiele i nasi mieszkańcy z radością z nich korzystali. Była to również okazja do spotkania z Wiceministrem Rodziny i Polityki Społecznej Stanisławem Szwedem, który ofiarował naszym chłopcom drobne upominki.

Wybraliśmy się również do Ośrodka Jeździeckiego Hubertus w Międzyświeciu, gdzie nie tylko mogliśmy się przejechać konno, ale też sami karmiliśmy konie i uczyliśmy się jak dbać o te piękne zwierzęta. Dziękujemy Pani Dorotce za zorganizowanie dla nas tego wyjazdu.

Choć wiemy, że jedzenie fast food nie jest zbyt zdrowe – od czasu do czasu pozwalamy sobie i naszym mieszkańcom na chwilę przyjemności. Dziękujemy naszemu wieloletniemu darczyńcy za sfinansowanie tego wyjazdu i miło spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z rajdu ,,Rowerem po zdrowie” organizowanego przez gminę Strumień i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu. Trasa przebiegała przez Bąków, Pruchną i Drogomyśl. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji w tym m. in. spotkanie z medalistami olimpijskimi – Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim czy mistrzowskie porady – dlaczego jazda na rowerze to zdrowie.

Dzięki współpracy Fundacji „Zostań Aniołem”i Pani Aleksandry Martynek, nasi Mieszkańcy  wzięli udział w IV Rodzinnym Pikniku Sportowym  Krwiodawców. Był on organizowany na ternie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Piekarach Śląskich.  Animacje, konkurencje sprawnościowe i medale sprawiły chłopcom mnóstwo radości. Nie zabrakło muzyki oraz pysznych przekąsek. Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej Klub KWK JULIAN w Piekarach Śląskich ogłosiło zbiórkę zakrętek plastikowych, akcja trwała do 30.08.2021 całość kwoty z akcji zostanie przeznaczona na rzecz naszego Domu, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę zacną inicjatywę i wspólną zabawę.

Powrót do góry