Wrzesień 2021 – Mimo powrotu do szkoły sporo się u nas działo

Wrzesień chyba każdemu kojarzy się z końcem wakacji i powrotem do szkoły. To oczywiście prawda, ale od nas zależy czy będzie to czas równie wesoły i atrakcyjny. Poniżej prezentujemy krótką relację z tego, co się u nas działo.

Początkiem września uczestniczyliśmy w rajdzie ,,Rowerem po zdrowie” organizowanym przez gminę Strumień i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury  w Strumieniu. Trasa przebiegała przez Bąków, Pruchną i Drogomyśl. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji w tym m. in. spotkanie z medalistami olimpijskimi – Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim czy mistrzowskie porady – dlaczego jazda na rowerze to zdrowie.

7 września nasze kierownictwo, brało udział w spotkaniu Fundacji Libertatem. Konferencja dotyczyła jakże ważnego tematu „Czy DEINSTYTUCJONLIZACJA – to likwidacja instytucji?. Wyzwanie dla domów pomocy społecznej.” Było to pierwsze takie spotkanie, gdzie wystąpiły strony organizacji pozarządowych, przedstawiciele ministerstwa rodziny i polityki społecznej, naukowcy oraz najważniejsze praktycy – dyrektorzy dps. Mogliśmy wysłuchać postulatów i zabrać odpowiednio głos w temacie. Koalicja, do której przystąpiło nasze kierownictwo, będzie zdecydowanie współpracowało i trzymało „rękę na pulsie”, ażeby proponowane zmiany były zgodne z potrzebami osób wymagających wsparcia jak i oparte były o wieloletnie doświadczenie jakim MY Specjaliści Pomocy Społecznej, pracujący w DPSach możemy się poszczycić. Wypowiedź Pani Dyrektor można odsłuchać w zakładce „filmy”

Miejscem które chętnie odwiedzamy w naszym Strumieniu jest Park z fontanną solankową, gdzie możemy się wyhasać i odetchnąć zdrowym powietrzem.

Wzorową postawą godną naśladowania w ostatnim kwartale wykazali się: Denis, Jakub, Jarek, Adrian, Patryk, Piotrek, Marcel, Roman, Emanuel, Adam, Mateusz, Seweryn i Sebastian. Chłopcy chętnie wspierali młodszych i słabiej funkcjonujących kolegów, sumiennie wywiązywali się ze swoich obowiązków, bezinteresownie pomagali innym, uczestniczyli czynnie w życiu Domu na miarę własnych możliwości.

11tego września nasi chłopcy, którzy są ministrantami razem z siostrą Margaret uczestniczyli w Rozpoczęciu Roku Formacyjnego w DIECEZJI BIELSKO – ŻYWIECKIEJ. Na pielgrzymkę dołączyliśmy się do grup parafialnych ze Strumienia. Inauguracja odbyła się w malowniczym żywieckim obiekcie nad Koszarawą. Wspólne świętowanie rozpoczęto zawiązaniem wspólnoty oraz uroczystą Eucharystią, po której odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu AHAWA.

We wrześniu po raz kolejny odwiedziła nas Pani Anna, która przygotowała i przeprowadziła dla naszych chłopców ciekawe zajęcia. Wszyscy wrócili z zajęć bardzo zadowoleni. Pani Ani dziękujemy za poświęcony czas, niezwykłe zaangażowanie i zapraszamy ponownie.

We wrześniu pożegnaliśmy siostrę Eugenię, która została przeniesiona do innej placówki Zgromadzenia. Dziękujemy za lata pracy i serce okazywane naszym mieszkańcom każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i sił do dalszej pracy w Imię Pana.

Nie zabrakło również wielu zajęć kulinarnych oraz treningów funkcjonowania w codziennym życiu. Szczególnie w tym zakresie aktywna była nasza grupa I zamieszkująca piętro usamodzielniające. 

Korzystając z pięknej pogody nasi Mieszkańcy chętnie spacerowali i szukali w lesie pierwszych zwiastunów jesieni.

26 września wzięliśmy udział w obchodach dnia św. Huberta, na które zaprosiło nas Koło Łowieckie „Bażaniec” z Czechowic. Koło to i jego Prezesa Pana Jana Bergera od dawna zaliczamy do naszych przyjaciół i bardzo cieszymy się, że mogliśmy się znów spotkać. W imieniu naszych chłopców dziękujemy również za otrzymany voucher.

Dzień chłopaka świętowaliśmy tanecznie i smacznie. Życzymy Wam nasi chłopcy, żeby uśmiech nigdy nie schodził z waszych twarzy 😃

Powrót do góry