Lipiec 2021 na sportowo i nie tylko

Kolejny intensywny i obfity w atrakcje miesiąc za nami.

Lipiec rozpoczęliśmy dniem sportu, który odbył się w ramach projektu „Sportowe atrakcje na wakacje – wyrównywanie szans w dostępie do sportu i rekreacji osób z niepełnosprawnością” sfinansowanego przez Grupę Kety s. a. Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia oraz przeżycia z nami tego dnia jeszcze raz. Była zabawa, rywalizacja, uśmiech i zmęczenie. Każdy dał z siebie wszystko.

Za nami również niesamowita przygoda. Dzięki projektowi sfinansowanemu przez Grupę Kęty s. a. mogliśmy wybrać się na kajaki. Za nami 11 km przebytych rzeką Mała Panew. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Pokonanie swoich słabości dało nam dużo radości. Na mecie czekało na nas ognisko i kiełbaski, a w drodze powrotnej wstąpiliśmy na lody.

Za nami również wspaniałe wakacje w Brennej, pełne atrakcji, uśmiechu i ruchu.

Tradycyjnie, jak co roku, wakacyjne czwartki są u nas dniami integracji, tańca, i wspólnej zabawy przy grillu. Cieszymy się, że jak dotąd pogoda nam nie przeszkadzała i mogliśmy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

Czasu spędzonego na świeżym powietrzu nigdy dość. Wycieczka do Ochab.

I dla małych i dla tych większych możliwość „pobuszowania” nocą jest atrakcyjną wizją. Wieczór zaczęliśmy spędzeniem czasu w strumieńskim parku, następnie grill i rozmowy do późnego wieczoru, a na koniec noc w namiotach. Nie straszne nam były komary, niewygody i ciemność.

Wolontariusze  z firmy EY  sprawili naszym dzieciom wielką radość. W ramach projektu „Rowerem po nowe możliwości” otrzymaliśmy od EY środki na zakup nowych rowerów. Ponadto pracownicy przeprowadzili zbiórkę, w ramach której zebrali dla nas dodatkowe środki na zakup sprzętu sportowego (pompki do rowerów, kaski, kamizelki odblaskowe). a także przekazali używane rowery. Łącznie trafiły do nas 4 nowe rowery i 5 używanych. W imieniu mieszkańców przesyłamy wyrazy wdzięczności.

Poniżej filmik z finału projektu – AK Pictures jak zawsze na najwyższym poziomie.

Powrót do góry