Listopad 2023 – nie zwalniamy tempa

Listopad minął nam bardzo szybko i intensywnie. Co się u nas działo przez cały miesiąc?

W Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny chłopcy odwiedzali groby naszych drogich zmarłych. Był to dla nas czas zadumy, wspomnień i modlitwy.

Prelekcja  dla pracowników prowadzona przez lekarza psychiatrę Pana Tomasza Undermana. Poza wykładem teoretycznym był również czas na liczne pytania i dyskusję.

Podczas zajęć muzycznych jest czas nie tylko na wspólne śpiewanie i wesołe zabawy muzyczne, ale również na wyciszenie i relaksację.

7 listopada Dyrektor Anna Sławińska i Pani Joanna Kapias-Szarzec wystąpiły podczas Konferencji „Piecza zastępcza w obliczu deinstytucjonalizacji”. Wydarzenie odbyło się w Cieszynie w Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Nasze prelegentki zaprezentowały działalność naszego Domu, wprowadzane innowacje oraz wyniki pilotażu, w ramach którego m.in. na terenie naszego Domu prowadzona była opieka wytchnieniowa.

8 listopada wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strumieniu, by obejrzeć przedstawienie pt. „Kot w Butach”

Kilka kolejnych, pięknych ujęć z jesiennych spacerów chłopaków po Strumieniu.

Radosny czas chłopaków spędzany w towarzystwie terapeutów.

Zajęcia tematyczne z Okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada.

12 listopada br. w Hali Sportowej w Strumieniu rozegrany został XIII edycja Halowej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Strumienia. Do turnieju zgłosiły się drużyny “Wisełka”, “Wczorajsi”, “DLH Pawłowice”, “Konrad”, “Reszta Świata” i “Drin Team”. Dwoje naszych domowników jest zawodnikami drużyny „Wisełka”. Z tej okazji chłopcy wybrali się kibicować swoim kolegom.

Nawet gdy na niebie chmury, my nie tracimy dobrego humoru. Ciepłe ubranie, kijki w ręce i ruszamy ku nowej przygodzie. Tym razem wybraliśmy się do Goczałkowic-Zdroju na spacer po Zaporze Zalewu Goczałkowickiego oraz po centrum.

W czwartek 15 listopada wybraliśmy się do Katowickiego Spodka, na wspaniały spektakl muzyczny „Maryja”.

Organizatorem była Katolicka Fundacja Młodzi dla Młodych, a współorganizatorami Archidiecezja Katowicka i Miasto Katowice.

Na scenie zobaczyliśmy Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, Orkiestrę „Maxime” złożoną ze studentów Akademii Muzycznej w Katowicach, Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach, Tancerzy Baletu Opery Śląskiej w Bytomiu, Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”, STWiB „Arabeska”- Pałac Młodzieży w Katowicach, „Małe Carmenki” z Carmen Dance Center współpracująca z Domem Kultury Koszutka/Dąb, Teatr Cordis z Jastrzębia Zdroju, oraz Uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu

To było dla nas niesamowite przeżycie duchowe, podczas którego cały czas byliśmy oczarowani muzyką, tańcem i grą aktorską wszystkich artystów.

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości ich autora Pana Arkadiusza Kuc.

16 listopada Dyrektor Naszego Domu Anna Sławińska  otrzymała z rąk Pani Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg oraz Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej nagrodę za wybitne osiągnięcia w pomocy społecznej, za innowacyjne podejście do pracy i kierowania zespołem pracowników i podejmowanie wielu cennych inicjatyw na rzecz chłopaków mieszkających w naszym Domu. W imieniu personelu i chłopaków gratulujemy Pani Dyrektor. Jednocześnie  chcemy podziękować za trud pracy wkładany w tworzenie tego miejsca i życzymy kolejnych sukcesów.

18 listopada kibicowaliśmy podczas „Meczu Legend vs. Polska Biznes Liga”, który odbył się na Stadionie GKS Tychy.
Wśród zawodników mogliśmy zobaczyć Michael’a Owen’a, Marco Materazzi, Luis’a García, Alessandro Del Piero oraz Grzegorza „Gabora” Jędrzejewskiego.
Spotkanie prowadził Szymon Marciniak.
Chłopaki załapali się też na autografy od tiktokera znanego pod nazwą „Kwas517”.
Zaproszenie i bilety otrzymaliśmy dzięki Firmie DGE. Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi Arturowi Matuszczykowi oraz współpracującymi z nami Panu Szymonowi Krzempek i Monice Skarbek.

19 Listopada w sali widowiskowej Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu – emgok wzięliśmy udział we wspaniałym koncercie Grupy MoCarta pt.

Grupa MoCarta wśród Gwiazd*

*czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta,

Wydarzenie zorganizowane było przez Fundację „Zostań Aniołem” w Partnerstwie z Gminą Strumień w ramach projektu „Klub Seniora – Eliksir Młodości” dofinansowanego ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025, edycja 2023.

W Koncercie wzięli udział uczestnicy Klubów Seniora w Bąkowie, Drogomyślu, Strumieniu i Pruchnej, a także mieszkańcy naszej Gminy. Artyści oczarowali nas swoimi talentami muzycznymi, ale i kreatywnością i niebanalnym poczuciem humoru.

Autorem zdjęć jest Dawid Janik

Za nami wspaniała zabawa andrzejkowa. Były tańce i zabawy, a dla tych, którzy wolą inne rozrywki zorganizowano rozgrywki w piłkarzyki. Jak widać chłopcy bawili się z taką energią i entuzjazmem, że trudno było uchwycić ich na zdjęciach w bezruchu.

21 listopada z okazji Dnia Pracownika Służb Społecznych spotkaliśmy się, by wspólnie świętować. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich pracowników na spotkanie przy zastawionym stole by złożyć życzenia i podziękować za dotychczasową pracę. Podczas spotkania pracownicy oraz Przewodniczący Rady Domowników złożyli na ręce Pani Dyrektor List Gratulacyjny, kwiaty i upominki z okazji otrzymania prestiżowej nagrody Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Był również czas na chwilę wspomnień przy prezentacji zdjęć z całego roku.

Świetna zabawa Jarka z naszym nowym domownikiem Michałem. Wspólne zainteresowania zaowocowały budową garaży dla wozów strażackich i samolotów.

Wieloletni Przyjaciel naszego Domu Pan Ludwik, zaprosił chłopaków na wyjazd do znanej wszystkim restauracji „Pod złotymi łukami”. Chłopcy z entuzjazmem przyjęli zaproszenie. Bardzo dziękujemy za ten przemiły gest i poświęcony czas.

Z okazji urodzin 🥳🥳🥳Oskarowi, Zbysiowi, Patrykowi, Andrzejowi, Sewerynowi, Grzesiowi, Dominikowi, Marcinowi i Rafałowi życzymy spełnienia marzeń, dużo radości, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajcie, aby liczyć Błogosławieństwa, a nie lata. Wszystkiego najlepszego! 😘😘😘

W sobotę 25.11 zawitała do nas wieloletnia przyjaciółka Domu w Strumieniu – Pani Ola, a z nią zjawili się Mikołaj i zaprzyjaźnieni studenci. Goście przygotowali dla chłopców ciekawe warsztaty plastyczne oraz przekazali własnoręcznie wykonane tablice sensoryczne. Z całego serca dziękujemy za przekazane pomoce terapeutyczne oraz poświęcony czas.

Niespodzianka dla wszystkich chłopaków z okazji Dnia Misia.

W pracowni terapeutycznej praca aż wrała. Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze dużo czasu, ale przygotowania do jasełek i Bożonarodzeniowych kiermaszów szły pełną parą.

30 listopada odwiedziliśmy dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 18 w Bytomiu. Podczas tego wspaniałego spotkania w bożonarodzeniowym klimacie odbyła się premiera jasełek w wykonaniu naszych chłopaków. Był to również finał II edycji świątecznej akcji charytatywnej na rzecz naszego Domu połączonej z Miejskim Konkursem Plastycznym pod hasłem „Świąteczna ozdoba”, do udziału w którym zostały zaproszone wszystkie bytomskie przedszkola. Tegorocznym zadaniem dla przedszkolaków było wykonanie kalendarza adwentowego. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wszystkich prac, które nam przekazano. Podczas spotkania uhonorowani zostali laureaci konkursu. Nie ulega wątpliwości fakt, że każdy z uczestników włożył w wykonany przez siebie kalendarz wiele pracy i serca. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, przekazane kalendarze, poświęcony czas i wielką radość sprawioną naszym chłopakom, a wszystkim laureatom konkursu składamy gratulacje.

Powrót do góry