Szalony czerwiec 2021

Czerwiec był dla nas bardzo intensywnym miesiącem. Rozpoczęliśmy go imprezą z okazji Dnia Dziecka. Nasi mieszkańcy długo nie zapomną tego dnia. Podczas zabawy tanecznej czekało na nich wiele atrakcji.

Krótki film z Dnia Dziecka:

Brenna to miejsce, do którego bardzo lubimy wracać. Słońce i spacer w pięknych okolicznościach przyrody daje nam wiele radości, ale i spokoju. W czerwcu wybraliśmy się tam na jednodniową wycieczkę, ale na pewno jeszcze w te wakacje zawitamy tam na dłużej.

Mimo, że nasza reprezentacja w piłce nożnej nie świętuje wielu sukcesów, nasi chłopcy wytrwale kibicowali w naszych strefach kibica.

Wakacje były jeszcze przed nami, ale my już korzystaliśmy z każdej wolnej chwili, żeby złapać trochę słońca. Tym razem wybraliśmy się do Drogomyśla, bo przecież wcale nie trzeba jechać daleko, żeby spędzić miło czas nad rzeką.

W czerwcu swoje urodziny obchodził Krzysztof. Z tej okazji spełniliśmy jego nietypowe marzenie. Chłopiec chciał dostać zestaw ogrodnika, więc w prezencie otrzymał rękawice, łopatkę, nasiona i doniczkę. Solenizant od razu wziął się do pracy i posadził fasolę. Ptaszki ćwierkają, że w planach jest sadzenie słoneczników.

Z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną otrzymaliśmy od studentek z Cieszyna bazę pomysłów na warsztaty. Minęło co prawda już trochę czasu, ale wreszcie udało nam się z nich skorzystać.

Piesza wędrówka po górach, to nie tylko okazja do poprawy swojej kondycji, ale również do trenowania wytrzymałości i hartu ducha. Łącznie pokonaliśmy 11 km ze Straconki na Magurkę. Przepiękne widoki wynagrodziły  zmęczenie.

W sobotę 19 czerwca troje naszych mieszkańców – Oskar, Kewin i Emanuel, przyjęli po raz pierwszy Komunię Świętą. Był to dla nich szczególny dzień, podczas którego towarzyszyli im koledzy i opiekunowie.
Szczególne podziękowania kierujemy do s. Margaret, która przygotowywała chłopców do przyjęcia sakramentu oraz zadbała o każdy szczegół podczas uroczystości.
Dziękujemy również księdzu Maciejowi za poprowadzenie Eucharystii oraz Diakonii Muzycznej Zacheusz z Chybia za przepiękną oprawę muzyczną.
Wszystkim zaangażowanym w przebieg i organizację tego dnia serdeczne Bóg zapłać.

Podczas upałów najbardziej lubimy popluskać się w basenie.

Niedawno obchodziliśmy dzień ojca. Z tej okazji chłopcy postanowili wręczyć drobne upominki Panu Rysiowi i Panu Marianowi, którzy są dla nich jak ojcowie. Panowie poświęcają chłopcom czas, uwagę, są dla nich wzorem i nauczycielami życia. Wszystkim tatom i tym, którzy ich zastępują życzymy zdrowia, sił i niesłabnącej radości z bycia dla dzieci bohaterem.

Seweryn, Emanuel i Błażej są już absolwentami Szkoły Podstawowej. Aż nie można się nadziwić, jak szybko mija czas. Podczas komersu nie zabrakło wzruszeń, ale i uśmiechu. Klasę absolwentów pożegnały Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich, a także nauczyciele oraz koledzy z pozostałych klas. Wszyscy dobrze się bawili podczas występów artystycznych przygotowanych przez uczniów będących mieszkańcami naszego Domu. Całemu gronu pedagogicznemu dziękujemy za trud włożony w wychowanie i edukację chłopców.

Za nami zakończenie roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie naszych chłopców. Prezentujemy kilka zdjęć ze spotkania wieńczącego rok szkolny uczniów zajęć rewalidacyjno-wychowawczych (ZSPWR w Cieszynie). Chłopcy pomimo tego, że w życiu towarzyszy im głęboka niepełnosprawność intelektualna również odnoszą swoje małe  sukcesy. Może nie tak spektakularne, może dla niektórych niezauważalne, ale dla nich to wielki wysiłek – jak pisał Jacek Kielin „rozwój daje radość”. Teraz czas na odpoczynek. Do zobaczenia we wrześniu. 

28 czerwca w naszym Domu odbył się Dzień Sportu, którym rozpoczęliśmy wakacje. Wydarzenie sfinansowane zostało przez Grupę Kęty S.A. w ramach projektu „Sportowe Atrakcje na Wakacje – wyrównywanie szans w dostępie do sportu turystyki i rekreacji osób z niepełnosprawnością”. Chłopcy startowali w wielu konkurencjach, ale chyba najwięcej śmiechu i radości spowodowały biegi z kubkiem wody i tworzenie pomniku sportowca z papieru toaletowego.

30.06.2021 Miesiąc zakończyliśmy wycieczką rowerową wzdłuż Wisły. Półmetek zrobiliśmy sobie w Skoczowie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Powrót do góry