Sporo się działo

Jak zawsze, tak i w ostatnim czasie dzieje się u nas bardzo dużo 😀 Zachęcamy do zobaczenia jak spędziliśmy kwiecień i maj 2021.

Dla Katolików Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w roku liturgicznym, więc i w naszym Domu jest to wydarzenie najwyższej wagi. Przygotowywaliśmy się do nich w trakcie Wielkiego Postu oraz uczestnicząc w liturgiach Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek była to Msza Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej, w Wielką Sobotę odbyło się tradycyjne poświęcenie pokarmów, a wieczorem Rezurekcja. Chłopcy z dużym zaangażowaniem we wszystkim uczestniczyli, a część z nich z przejęciem służyła przy ołtarzu. W Wielkanocną Niedzielę po Mszy Świętej, spożyliśmy tradycyjne śniadanie, podzieliśmy się jajkiem. W Poniedziałek Wielkanocny każdy symbolicznie został polany wodą święconą podczas Mszy Świętej.

Razem z mieszkańcami chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność dla medyków. Chłopcy razem z terapią przygotowali plakat, który niespodziewanie zawisł na drzwiach gabinetu naszej pielęgniarki i ratowników medycznych. Plakat powieliliśmy i przekazaliśmy zaprzyjaźnionym placówkom medycznym. Pamiętajcie, że doceniamy Waszą pracę.

Nasze codzienne zajęcia również są ciekawe.

W ramach akcji #artsportfunchellange przebyliśmy piechotą spory dystans. Zachęcamy do obejrzenia filmiku z tego spaceru. Link do filmiku: https://fb.watch/62L8NiGp7V/

Trochę słońca wreszcie zawitało do Strumienia Bardzo się z tego cieszymy, bo tęskniliśmy za spacerami i grillami.

Wycieczka nad Jezioro Paprocańskie w obiektywie Pana Adama Kuśki.

Zajęcia sportowe w obiektywie Adama Kuśki.

26 maja chłopcy przygotowali niespodziankę z dedykacją dla wszystkich Pań, które tak dobrze zastępują im mamy. Upiekli pyszne ciasto i dziękowali za trud włożony w ich wychowanie.

Od niedawna odwiedza nas Pan Tomasz – niezwykle utalentowany muzycznie wolontariusz. Chłopcy regularnie, z radością i zaangażowaniem uczestniczą w prowadzonych przez niego zajęciach muzycznych.

Powrót do góry