Spektakl charytatywny ODI SED AMO

4 listopada 2016 r. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyło się charytatywne widowisko taneczno-muzyczne ODI SED AMO.

Spektakl charytatywny przygotowany został przez miłośników folkloru, organizacją przedsięwzięcia zajęli się: Ewa Nowak, Justyna Marciniec, Mateusz Zawada, Maria Nowak oraz Daria Langer, reżyserią zaś Natalia Piekarek. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objęła Emilia Głombica, scenografia to dzieło Joanny Zahradnik. Choreografię stworzył Mateusz Zawada. Wykonawcy, których praca i zaangażowanie zaowocowały wysokim poziomem artystycznym widowiska, to młodzież i studenci z Cieszyna, Bielska-Białej, Katowic oraz Żor. 

ODI SED AMO to taneczny spektakl opowiadający o miłości, która walczy z nienawiścią dwóch na pozór podobnych rodzin. Akcja spektaklu rozpoczyna się na polanie, gdzie para zakochanych bierze ślub. Idealnie zaczęty dzień niszczy sprzeczka rodzin młodej pary, które patrzą na świat z innych perspektyw. Młoda para w trosce o swych gości godzi dwa skłócone rody. Drugi akt zaczyna się bardzo leniwie, jednak spokojny czas przerywa list, który jest adresowany do wszystkich mężczyzn w wiosce.

Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej organizatorów.

Tezą widowiska było przekonanie, że "nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu". Celem, jaki postawili przed sobą organizatorzy całego przedsięwzięcia, jest pomoc naszym mieszkańcom poprzez przekazanie całkowitej kwoty ze sprzedaży biletów na potrzeby naszego Domu.

Dzięki otwartości wszystkich osób zaangażowanych - zarówno organizatorów i artystów oraz widzów spektaklu - możliwe do spełnienia stają się nasze marzenia o przebudowie windy, które do tej pory wydawały się nieosiągalne. Z całego serca wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

 

fot. Sebastian Buchta

 

 

Administrator

Galeria

Przejdź do listy aktualności
PROŚBA O
1% DAROWIZNY

Mamy możliwość uzyskania 1% od podatku na nasz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu, za pośrednictwem:

Stowarzyszenia Charytatywno-Opiekuńczego Im. Bł. M. Teresy Gerhardinger Ul. Mickiewicza 8, 58-160 Świebodzice

Numer KRS: 0000298747
Cel Darowizny: DPS Strumień

WBK S.A.2 Oddz. Świebodzice
30 1090 2356 0000 0001 0881 1396

DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA!

ZAPEWNIAMY O MODLITWIE
I PAMIĘCI

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci
p.p. Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame

ADRES

43-246 Strumień, ul. 1 Maja 12

TELEFON/FAX

33 8570 250

E-MAIL

sekretariat@dps-strumien.pl

childs

Działalność Domu można wesprzeć finansowo,
w tytule przelewu wpisując: "Darowizna"

NAZWA BANKU

ING Bank Śl. Oddz. Cieszyn

NUMER KONTA

13 1050 1083 1000 0001 0075 9471